antyki renowacja mebli Bielsko

 

                Nasza pracownia w Bielsku-Białej, zajmuje się konserwacją i renowacją antyków, mebli dawnych i współczesnych, wszelkich przedmiotów z drewna oraz ram i obrazów. Posiadamy w tej dziedzinie prawie trzydziestoletnią praktykę, która doskonalona była w pracowniach konserwatorskich Torunia, i Wiednia, gdzie wykonywaliśmy renowację mebli zabytkowych wystawianych później w domu aukcyjnym Dorotheum. Praca w tych ośrodkach pozwoliła nam na zdobycie wielu doświadczeń i umiejętności w zakresie konserwacji drewna, a meble stały się naszą specjalnością.

       Znając dawne techniki konserwatorskie, ręczne politurowanie, woskowanie czy olejowanie, możemy podjąć się każdej pracy przy meblach zabytkowych zachowując ich pierwotny wygląd. Wszelkie prace stolarskie, takie jak dorabianie brakujących elementów, fornirowanie powierzchni naturalnymi okleinami, flekowanie drewna, barwienie drewna – wykonujemy zgodnie z zasadami sztuki konserwatorskiej. Staramy się, ażeby wszelkie procesy i ingerencje konserwatorskie były odwracalne.

       Naprawiamy również i odnawiamy meble współczesne. Bazujemy na najlepszych producentach farb i lakierów, starając się używać te najbardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

       Inspirując się różnymi pismami wnętrzarskimi, jesteśmy gotowi podjąć się każdego wyzwania, nadając meblom nową formę i niepowtarzalny wygląd.

 

 

 

             Pośredniczymy w wyszukiwaniu różnych ciekawych mebli w kraju i za granicą. Możemy sprowadzić na każde indywidualne zamówienie, oraz dostosować do najrozmaitszych pomieszczeń uwzględniając odpowiednią kolorystykę.

       Uznajemy i głosimy zasadę, że to co stare może wyglądać jak nowe. Wspólnie z Państwem gotowi jesteśmy do realizacji każdego pomysłu zdobniczego i kolorystycznego.

       Gwarantujemy fachowość i rzetelność naszych usług.

       Zapraszamy do współpracy.

 

 

obraz png starego mebla
obrazek png starego fotela
obrazek png fotelu retro
obrazek png przedwojennego szezlongu

Copyright © 2015 Meblena5.pl   All Rights Reserved