Meble na 5 - to oferta skierowana do Ciebie. Jeżeli znalazłeś sie na naszej stronie to znaczy, że szukasz specjalisty który naprawi twoje meble. Oferujemy Ci fachowe usługi z zakresu kompleksowej renowacji mebli, drobnych napraw, lub innych czynności związanych z konserwacją drewna. Również chętnie służymy techniczną poradą. Poniżej wymienione czynności to tylko jedne z wielu, które możemy Ci zaoferować. Dając nasza wiedzę i profesjonalizm dołożymy starań aby spełnić Twoje oczekiwania.

 

fornirowanie i politurowanie mebli

Klejenie

Fornirowanie

Dorabianie elementów

Klejenie elementów konstrukcyjnych i innych. Stosujemy specjalistyczne kleje o bardzo dużej wytrzymałości, są to kleje najnowszej generacji do zastosowań profesjonalnych. Również stosujemy tradycyjny klej stolarski kostny tzw. "perełka",  lub kleje na bazie polioctanu winylu.

Fornirowanie elementów mebli, blaty do stołów, drzwi meblowe, boki szaf, komód, całe meble  oraz inne elementy. Okleinę dobieramy do całości mebla tak aby komponowała się z pozostałymi elementami. Uzupełniamy ubytki forniru. Stosujemy okleiny różnych gatunków drzew krajowych jak również egzotyczne.

Dorabianie różnego rodzaju elementy meblowe takie jak gzymsy frezowane, nogi, listwy, elementy konstrukcyjne, toczone, detale do zegarów, zwieńczenia, oraz rzeźbione ornamenty. Współpracujemy z profesjonalnym mistrzem rzeźbiarskim.

Dorabiamy klucze oraz naprawiamy zamki

lakierowanie mebli
politurowanie mebli
woskowanie i politurowanie mebli w Bielsku-Białej

Malowanie natryskiem

Politurowanie

Woskowanie

Ze względu na jakość powłoki lakierowej proces malowania wykonujemy metodą natryskową. Daje ona o wiele lepszą jakość w porównaniu do malowania pędzlem. Wykorzystujemy lakiery akrylowe, które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Również na blaty do stołów w celu zapewnienia trwałości powłoki stosujemy lakiery poliuretanowe, które sa przeznaczone na blaty kuchenne.

Jedną z najstarszych i najbardziej szlachetnych metod wykańczania powierzchni drewna jest politurowanie. Wymaga ona niezwykłej wprawy i dokładności. Politurowanie wykonujemy na wysoki połysk z zastosowaniem pumeksu i oleju. Do politurowania używamy szelaku o różnym zabarwieniu, bielonym i nie zawierającego wosku i zanieczyszczeń.

Tak jak i politurowanie, woskowanie mebli należy do jednej z najstarszych metod zabezpieczania powierzchni drewna. Stosujemy do tego celu naturalny wosk pszczeli z mieszaniną różnych komponentów. Przeważnie stosowany jest do mebli z drewna iglastego.

Daje bardzo ładna powłokę o jedwabisto - satynowym połysku. Szczególnie polecany jest do mebli w ludowym stylu.

Przeróbki

Bejcowanie

Malowanie kryjące

Wszelkie przeróbki meblowe, konstrukcyjne, zmiana koloru, zmiana  wymiarów gabarytowych uwarunkowane w zależności od konstrukcji mebla, oraz inne na życzenie klienta

Bejcowanie z zastosowaniem bejc wodnych, spirytusowych. Również stosujemy

wybarwianie chemiczne drewna.  Całościowa zmiana koloru  naturalnego rysunku drewna tzw. usłojenia.

 Malowanie mebli na kolor kryjący. Dobieramy farby z każdego koloru. Stosujemy  farby ekologiczne akrylowe. Malowanie wykonywane jest metodą natryskową dając idealną powłokę.

złocenie i renowacja ram do obrazów
impregnacja zabytkowego drewna
odnawianie mebli dawnymi technikami
Złocenie ram i drewna
Dezynsekcja
Pozostałe prace

Wykonujemy złocenie elementów drewnianych, ram do obrazów używając płatków złota, lub szlagmetalu. Również wykonujemy prace sztukatorskie dorabiając brakujące elementy odlewów gipsowych w złoconych ramach.

Przeprowadzamy dezynsekcję uszkodzonego drewna przez żerującego kołatka, oraz impregnowanie i wzmacnianie  zniszczonych elementów w drewnie zabytkowym. Wypełnianie kanałów po owadach specjalistycznymi żywicami.

Zakres prac konserwatorskich jakie przeprowadzamy jest znacznie większy niż te opisane. Wynika on z indywidualnych uszkodzeń drewna i nie sposób wszystkich opisać czy wyliczyć.

Rzeźba, toczenie w drewnie i dorabianie elementów.

Dorabiamy różnego rodzaju elementy rzeźbiarskie takie jak zwieńczenia do mebli, zegarów,  elementy toczone w drewnie i snycerskie. Poniżej na fotografiach prezentujemy gotowe elementy, które posiadamy. Zwieńczenia do zegarów wykonujemy na zamówienie po podaniu wymiarów. Realizujemy indywidualne zlecenia pod każde zapotrzebowanie.

Cennik

Ceny za usługę renowacji mebli ustalane są indywidualnie dla każdego przedmiotu w zależności od stanu technicznego. Zakres prac zawsze uzgadniany z klientem po osobistym obejrzeniu mebla. Dodatkowe prace, które nieraz wynikają podczas konserwacji konsultowane są z klientem. Nie wyceniamy prac na podstawie zdjęć.

Copyright © 2015 Meblena5.pl   All Rights Reserved